W obliczu pandemii, świat wstrzymał oddech. Zamknięto szkoły, lokale gastronomiczne, hotele, wprowadzono szereg ograniczeń. Mimo to wiele przedsiębiorstw oraz organizacji użyteczności publicznej kontynuuje swoją działalność. Jak w obecnej sytuacji zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa i uchronić nasze miejsce pracy?


Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania pozwalające na bezdotykowy pomiar temperatury ciała. Do Państwa dyspozycji oddajemy kamery termowizyjne, terminale oraz bramki sprawdzonych, certyfikowanych dostawców:

Kamery termowizyjne

pozwalają na dokonywanie pomiarów ciepłoty ciała nawet przy zerowej widoczności. Dzięki wysokiej rozdzielczości i precyzji, stanowią podstawowe narzędzie do szybkiej identyfikacji osób o podwyższonej temperaturze ciała. Najskuteczniejsze wyniki osiągnąć można dokonując pomiaru w okolicach oka, na połączeniu oka i podstawy nosa bądź w uchu.

Terminale

prócz mierzenia temperatury ciała, umożliwiają również rozpoznawanie twarzy badanej osoby. Urządzenie możemy zamontować na ścianie bądź stojaku. Ich olbrzymią zaletą jest niewielki koszt zakupu i eksploatacji, a także uniwersalność zastosowania – znajdą swoje miejsce zarówno w budynkach rządowych, na lotniskach czy w biurach, a także w jednostkach oświatowych, czy mieszkaniach.

Bramki

podobnie jak terminale, działają na zasadzie termopala – aktywnie mierzą temperaturę ciała na nadgarstku bądź czole, a alarm wraz z komunikatem na ekranie urządzenia uruchamia się w przypadku wykrycia wartości powyżej 37,3 stopnia C. Przepustowość systemu to aż 20 przebadanych osób w ciągu 1 minuty! Swoje zastosowanie bramki znajdą w miejscach wejścia i wyjścia z budynków wykorzystywanych do kontroli bezpieczeństwa, np. w budynkach rządowych, centrach handlowych, dworcach czy biurowcach.

W obliczu zaistniałej sytuacji, pozostajemy w pełnej gotowości do wdrożenia opisanych wyżej rozwiązań w trybie pilnym.